Producció editorial

Llistat de tots els socis des de la fundació

Recopilació de Francesc X. Puig Rovira

  1. Ramón de Dalmases Villavecchia, marqués de Mura (alta, 26 juny 1944; defunció, 14 abril 1983; baixa)
  2. 1.2. Pablo Ignacio de Dalmases y de Olabarría (fill de l’anterior; ja era soci, amb el número 14, i passa a ocupar el lloc del seu pare, des del 18 abril 1983)

  3. Cayetano Vilella Puig (alta, 26 juny 1944; baixa, 7 juliol 1966 per defunció)
  4. 2.2. Pablo Vilella Ferrer (alta, 10 octubre 1966; baixa voluntària, 1 desembre 1998)
    2.3. Maria Font Bernaus de Carulla (alta, 27 abril 1999)

  5. José Pedro Gil Moreno de Mora Plana (alta, 26 juny 1944; baixa, 1 abril 1945 per defunció)
  6. 3.2. María Amalia de Torres (esposa de l’anterior; alta, 14 juliol 1945; baixa, 8 octubre 1953 per defunció)
    3.3. José Gil Moreno de Mora y de Torres (fill de l’anterior; alta, 1 febrer 1954; baixa per defunció, 10 octubre 1979)
    3.4. Regina Martínez Laurens, viuda Gil Moreno de Mora (esposa de l’anterior; alta 10 octubre 1979; baixa voluntària, 17 febrer 1993)
    3.5. Eugeni Gay Montalvo (alta, 30 octubre 1993)

  7. Juan Prats Tomás (alta, 26 juny 1944; baixa, 5 febrer 1973 per defunció)
  8. 4.2. Federico Travé Alfonso (alta, 9 maig 1973; defunció, 9 octubre 1982; baixa)
    4.3. María Antonia Maristany Ibarra, viuda Travé (esposa de l’anterior; alta, 26 octubre 1983; defunció, 15 juliol 2011)

  9. Juan Sedó Peris-Mencheta (alta, 26 juny 1944; defunció, 8 abril 1966; baixa)
  10. 5.2. Juan Arturo Sedó Ragull  (fill de l’anterior; alta, 10 octubre 1966; baixa per Estatuts, 24 maig 1972)
    5.3. José Ignacio Montobbio Jover (alta, 24 maig 1972; defunció, 21 novembre 1998; baixa)
    5.4. Marc Mayer Olivé (alta, 20 juliol 2000)

  11. Josep Porter Rovira (alta, 26 juny 1944; baixa, 11 juny 1987; passa a ser soci d’honor, 28 maig 1988)
  12. 6.2. Maria Porter Moix (filla de l’anterior; alta, 11 juny 1987)

  13. Alfonso Macaya Sanmartí (alta, 26 juny 1944; baixa, 14 abril 1950 per defunció)
  14. 7.2. Alfonso Macaya Baixeras (fill de l’anterior; alta, 13 novembre 1950; baixa per defunció, 10 febrer 1999)
    7.3. Alfonso Macaya Miquel (fill de l’anterior; alta, 1999)

  15. Ramón Miquel y Planas (alta, 26 juny 1944; baixa, 26 juliol 1950 per defunció)
  16. 8.2. Antònia Solà Ballester, viuda Miquel y Planas (alta, 30 octubre 1950; baixa, 19 novembre 1975 per defunció)
    8.3. Jordi Miquel Solá (fill de l’anterior; alta, 4 febrer 1976; baixa per defunció, 23 gener 2003)
    8.4. Jordi Miquel Altés (fill de l’anterior; alta, 25 març 2003)

  17. Paz Fabra y de Monteys, marquesa de la Mesa de Asta (alta, 26 juny 1944; defunció, 7 febrer 1979; baixa)
  18. 9.2. Alfonso Piñeyro Fabra, marquès de la Mesa de Asta (fill de l’anterior; alta 9 maig 1979; baixa voluntària, 19 juny 1984)
    9.3. Albert Manuel Roca Serra (alta, 12 febrer 1985)

  19. Josep Feliu Prats (alta, 26 juny 1944; baixa, 25 març 1953 per defunció)
  20. 10.2. Antonio Feliu Marqués (fill de l’anterior; alta, 30 març 1953; baixa per defunció, 26 octubre 1983)
    10.3. Josep Peralta Franqués (alta,11 desembre 1985; baixa voluntària, 23 novembre 1994)
    10.4. Jordi Clos Llombart (alta, 22 febrer 2000; baixa voluntària, 20 juliol 2010)

  21. Pedro de Ybarra Mac Mahon, barón de Güell (alta, 26 juny 1944; baixa voluntària, 16 juny 1981)
  22. 11.2. Carlos de Eguilior y de Ferrer, vizconde de Illa (alta, 22 febrer 1982; baixa per defunció, 8 març 2000)
    11.3. Miguel Herrero y Rodríguez de Miñón (alta, 28 setembre 2000)

  23. Luis Birkigt Brachelet (alta, 26 juny 1944; baixa, 10 novembre 1970 voluntària)
  24. 12.2. José María de Areilza y Martínez de Rodas, conde de Motrico (alta, 10 novembre 1970; baixa voluntària, 17 febrer 1993)
    12.3. Borja de Querol de Quadras (alta, 9 octubre 1995)

  25. Ramon Areny Batlle (alta, 26 juny 1944; baixa, 22 octubre 1968 per defunció)
  26. 13.2. Maria Areny Batlle (germana de l’anterior; alta, 27 maig 1969; baixa, 27 maig 1969 per defunció)
    13.3. María Luisa Boixareu Areny (filla de l’anterior; alta, 21 octubre 1969)
    13.4. Joan Alió Ferrer (alta, 1 gener 1991)

  27. José M. Carles-Tolrà, marqués de Castellá (alta, 26 juny 1944; baixa, 7 juny 1949 voluntària)
  28. 14.2. Tomàs Suñer Ferrer (alta, 28 novembre 1949; baixa, 7 novembre 1972 per defunció)
    14.3. Pablo Ignacio de Dalmases y de Olabarría (alta, 22 novembre 1973; passa a ocupar el número 1, a la mort del seu pare, 18 abril 1983)
    14.4. Javier de Muller y de Dalmases (alta, 13 juny 1983; baixa voluntària, 28 novembre 2000)
    14.5. Carlos González López (alta, 18 juny 2001)

  29. Juan N. García Nieto (alta, 26 juny 1944; baixa, 11 abril 1951 per defunció)
  30. 15.2. Ramón N. García-Nieto París (fill de l’anterior; alta, 7 maig 1951; baixa, 22 juny 1978 per defunció)
    15.3. María Josefa Portabella de Alós (esposa de l’anterior; alta, 20 juliol 1978)

  31. Ramón de Montaner Giraudier (alta, 26 juny 1944; baixa, 14 novembre 1966 per defunció)
  32. 16.2. Valentina Lizama, viuda Montaner (alta, 30 gener 1967; baixa, 5 febrer 1973 per defunció)
    16.3. María Teresa de Montaner Soro de Doménech (neta de l’anterior; alta, 9 maig 1973; baixa per aplicació Estatuts, 30 maig 2001)
    16.4. Agustín Hernando Rica (alta, 25 novembre 2003)

  33. Miguel Mateu Pla (alta, 26 juny 1944; baixa, 7 novembre 1972 per defunció)
  34. 17.2. Carmen Mateu Quintana de Suqué (filla de l’anterior; alta, 9 maig 1973)

  35. Antonio Sala Amat, conde de Egara (alta, 26 juny 1944; baixa, 26 novembre 1968 per defunció)
  36. 18.2. Alfonso Sala Par (fill de l’anterior, alta, 21 octubre 1969; baixa per Estatuts, 31 gener 1979)
    18.3. Jordi Estruga Estruga (alta, 31 gener 1979)

  37. José Gallart Folch (alta, 26 juny 1944; baixa, 12 març 1946 voluntària)
  38. 19.2. Pedro Masaveu Masaveu (alta, 12 març 1946; baixa, 20 febrer 1968 per defunció)
    19.3. Pedro Masaveu Peterson (fill de l’anterior; alta, 8 agost 1968; baixa per defunció, 17 febrer 1993)
    19.4. Cristina Masaveu Peterson (germana de l’anterior; alta, 2000; baixa per defunció, 27 gener 2008)
    19.5. Fernando Masaveu Herrero (alta, 27 abril 2010).

  39. Catalina Martorell Claramunt (alta, 26 juny 1944; baixa, per defunció, 10 juny 1986)
  40. 20.2. Francesc Noy Farré (alta, 14 octubre 1986; baixa, 24 febrer 1998 per defunció)
    20.3. Montserrat Cots Vicente (vídua de l’anterior; alta, 28 abril 1998)

  41. Manuel Rocamora Vidal (alta, 26 juny 1944; baixa, 20 octubre 1950 voluntària)
  42. 21.2. Pedro Conde Genové (alta, 18 desembre 1950; baixa voluntària, 18 juny 1984)
    21.3. Carlos de Aguilera y de Fontcuberta, conde de Fuenrubia (alta, 1985)

  43. María Godó Valls (alta, 26 juny 1944; baixa, 21 gener 1975 voluntària)
  44. 22.2. Juan Manuel Montobbio Jover (alta, 4 juny 1975; baixa per defunció, 11 gener 1999)
    22.3. Elena de Balanzó Monche, viuda Montobbio (alta, 1 febrer 1999; baixa voluntària, 19 novembre 2001)
    22.4. María Muñoz Miralles (alta, 19 novembre 2001)

  45. Carlos Martínez-Barbeito Morás (alta, 26 juny 1944; baixa, 12 març 1946 voluntària)
  46. 23.2. Jorge Mata Milà (alta, 12 març 1946; baixa, 11 octubre 1966 per defunció) 23.3. Luis Mata de Satrústegui (alta, 30 gener 1967; baixa, 27 octubre 2009, per cedir el lloc al seu germà) 23.4. Miguel Mata de Satrústegui (alta, 27 octubre 2009)

  47. Alfonso Fabra y de Monteys (alta, 26 juny 1944; baixa, per defunció, 14 maig 1980)
  48. 24.2. Ramon Fabra Muntadas (fill de l’anterior; alta 14 maig 1980) 24.3. Ramón Sopena Egusquiza (alta, 10 juny 1986; baixa voluntària, 9 setembre 2002) 24.4. Ángel Tordesillas González (alta, 17 octubre 2002)

  49. Jacobo Fritz-James Stuart y Falcó, duque de Alba (alta, 26 juny 1944; baixa per defunció, 5 octubre 1953)
  50. 25.2. Antonio de Puig y de Conill (alta, 4 maig 1965; baixa, 21 agost 1967 per defunció) 25.3. Eusebio de Puig Conde (fill de l’anterior; alta, 23 octubre 1967; baixa per defunció, 2 desembre 1993) 25.4. Ignacio de Puig Arbolí (fill de l’anterior; alta, 2 desembre 1993; baixa, 4 desembre 1995) 25.5. Joan Eugeni Prat i Quinzaños (alta, 17 octubre 2002)

  51. Library of Congress. Washington (alta, 26 juny 1944; maig 1956, passa a la categoria de soci col·lectiu)
  52. 26.2. Joaquín de Dalmases y de Jordana (alta, 26 novembre 1956; baixa, 5 agost 1965 per defunció) 26.3. José Luís de Dalmases de Olabarría (alta, 9 novembre 1965; baixa per defunció, 16 gener 1980) 26.4. Isabel Montobbio Jover de Dalmases (vídua de l’anterior; alta, 16 gener 1980; baixa voluntària, 27 març 2007) 26.5. Pere Gimferrer Torrens (alta, 26 maig 2008)

  53. Ricardo de Churruca Dotres (alta, 26 juny 1944; baixa, 26 setembre 1963 per defunció)
  54. 27.2. Cosme Damián de Churruca y Colón de Carvajal (fill de l’anterior; alta, 25 novembre 1963; baixa voluntària, 1985) 27.3. Francesc X. Puig Rovira (alta, 27 febrer 1986)

  55. José A. Gomis Perales (alta, 26 juny 1944; baixa, 14 novembre 1966 per defunció)
  56. 28.2. Luís Martinez de Irujo y Artazcoz, duque de Alba (alta, 23 octubre 1967; baixa, 7 setembre 1972 per defunció) 28.3. Carlos Martínez de Irujo y Stuart, duque de Huéscar (fill de l’anterior; alta, 21febrer 1973; baixa, 19 octubre 1978 per Estatuts) 28.4. Eduardo de Delás y de Ugarte, barón de Vilagayá (alta, 19 octubre 1978)

  57. Joaquín Gomis Serdañons (alta, 26 juny 1944; baixa, 9 desembre 1976 voluntària)
  58. 29.2. Gabriel A. Ferraté Pascual (alta, 9 desembre 1976)

  59. Carlos Sanpere Carreras (alta, 26 juny 1944; baixa, 19 octubre 1978 voluntària)
  60. 30.2. Bernardo Gómez Montorio (alta, 19 octubre 1978; baixa voluntària, 18 març 2002) 30.3. Luis Racionero Grau (alta, 10 juliol 2002; baixa, 28 gener 2008) 30.4. Javier Uriach Torelló (alta, 31 gener 2012).

  61. Jaime Clavell Montiu (alta, 26 juny 1944; baixa, 21 febrer 1955 per defunció)<7

    31.2. Darío Rumeu y Freixa, barón de Viver (alta, 21 novembre 1955; baixa, 17 febrer 1970 per defunció) 31.3. Consuelo Rumeu Viura, baronesa de Viver (filla de l’anterior; alta, 10 novembre 1970; baixa per defunció, 31 gener 2012)

  62. Carlos Sanllehy Girona, marqués de Caldas de Montbuy (alta, 26 juny 1944; baixa, 9 octubre 1973 per defunció)
  63. 32.2. Manuel Sanllehy Girona, conde de Caldas de Montbuy (alta, 22 novembre 1973; baixa per defunció, 26 setembre 1996) 32.4. Margarita Madariaga de Sanllehy (neboda política de l’anterior; alta, 20 maig 1997; baixa per aplicació Estatuts, 28 març 2006) 32.5. Josep M. Farré Josa (alta, 30 gener 2007)

  64. Manuel Perdigó Cortés (alta, 26 juny 1944; baixa, 10 abril 1950 per defunció)
  65. 33.2. Walter Starkie (alta, 7 maig 1951; baixa, 21 octubre 1967 voluntària) 33.3. Luis Soler y Llopis, marqués de Montesacro (alta, 23 octubre 1967; baixa per defunció, 6 març 1990) 33.4. María Soler Farriols (filla de l’anterior; alta, 12 desembre 1990; baixa voluntària per traspassar el lloc al seu nebot, 2 novembre 1998) 33.5. Francisco Javier Sotelo Gastón (nebot de l’anterior, alta, 2 novembre 1998)

  66. Miquel Saperas Auví (alta, 26 juny 1944; baixa, 7 març 1972 voluntària)
  67. 34.2. Juan Tur de Montis y de Ayguavives (alta, 24 maig 1972; baixa voluntària, 2 desembre 1993) 34.3. Alfonso de Oriola-Cortada y de Salvadores, conde del Valle de Marlés (alta, 9 maig 1994; baixa voluntària, 30 maig 2006)

  68. Juan Rogent Massó (alta, 26 juny 1944; baixa, 18 juny 1967 per defunció)
  69. 35.2. Gonzalo Crespi de Valldaura y Bosch-Labrús, conde de Orgaz (alta, 23 octubre 1967)

  70. Juan Llopart (alta, 26 juny 1944; baixa, 18 setembre 1947 voluntària)
  71. 36.2. Juan B. Visa Guerrero (alta, 18 setembre 1947; baixa, 5 febrer 1973 per defunció) 36.3. Ramón Visa Lesperut (alta, 24 maig 1973; baixa voluntària per traspassar el lloc al seu germà, 2 novembre 2000) 36.4. Xavier Visa Lesperut (germà de l’anterior; alta, 20 novembre 2000)

  72. Eusebio Güell Jover, vizconde de Güell (alta, 26 juny 1944; baixa, per defunció, gener 1990)
  73. 37.2. José Joaquín Güell Ampuero (alta, 1994)

  74. Francisco Hueso Rolland (alta, 26 juny 1944; baixa, 16 agost 1952 voluntària)
  75. 38.2. Benito Perpiñá Robert (alta, 3 novembre 1952; baixa, 26 novembre 1968 per defunció) 38.3. Fernando Perpiñá-Robert Peyra (alta, 26 novembre 1968; baixa, 23 març 1977 voluntària) 38.4. Theodore S. Beardsley, Jr. (alta, 23 març 1977; baixa voluntària, 2001) 38.5. Sergi Gascón Uris (alta, 29 abril 2003)

  76. Gustau Gili Roig (alta, 26 juny 1944; baixa, 30 abril 1945 per defunció)
  77. 39.2. Gustau Gili Esteve (fill de l’anterior; alta, 1 maig 1945; baixa per defunció, 5 febrer 1992) 39.3. Gustavo Gili Torra (fill de l’anterior; alta, 5 febrer 1992; baixa voluntària, 12 desembre 1995) 39.4. Borja García-Nieto Portabella (alta, 6 novembre 1995)

     

  78. Lluís Plandiura Pou (alta, 26 juny 1944; baixa, 30 juny 1956 per defunció)
  79. 40.2. Antonio Plandiura Picó (alta, 30 gener 1960; baixa, 31 gener 1986) 40.3. Xavier Trias de Bes Trabal (alta, 10 juny 1986)

  80. Guillermo Truán (alta, 26 juny 1944; baixa, per Estatuts, 11 desembre 1985)
  81. 41.2. Pedro Grases González (alta, 1986; baixa per defunció, 2004) 41.3. Josep Cambras Riu (alta, 15 setembre 2005)

  82. Manuel de Foronda y de Aguilera (alta, 26 juny 1944; baixa, 3 setembre 1959 voluntària)
  83. 42.2. Delmiro de la Válgoma Díaz-Varela (alta, 2 novembre 1959; baixa per Estatuts, 21 gener 1975) 42.3. Pedro Junyent Font (alta, 4 juny 1975; baixa per Estatuts, 18 abril 1983) 42.4. Pedro Cátedra García (alta, 18 abril 1983)

  84. José Manuel López Balboa (alta, 26 juny 1944; baixa, 29 desembre 1947 voluntària)
  85. 43.2. Joan B. Cendrós Carbonell (alta, 29 desembre 1947; defunció, 9 juliol 1986; baixa) 43.3. Carles Colomer Casellas (alta, 1986)

  86. Jesús Coronas Conde (alta, 26 juny 1944; baixa, 9 juny 1953 voluntària)
  87. 44.2. Centre de Lectura de Reus (alta, 16 juliol 1953; passa a soci col·lectiu) 44.3. Santiago Salvat Dalmau (alta, 26 novembre 1953; baixa per defunció, 18 juny 1984) 44.4. Maria Teresa Marca, viuda Salvat (esposa de l’anterior; alta, 18 febrer 1985; baixa per cedir el lloc al seu fill, 2 desembre 1993) 44.5. Jorge Salvat Marca (alta, 2 desembre 1993; baixa voluntària, 19 octubre 1999) 44.6. Pelegrí Haro Perich (alta, 24 novembre 1999)

  88. José M. Ribas Casas (alta, 26 juny 1944; defunció, 27 agost 1959; baixa)
  89. 45.2. Manuel Ribas Piera (alta, 2 novembre 1959; baixa per defunció, mort 14 març 2013)

  90. Fernando de Gondra Lazúrtegui (alta, 26 juny 1944; baixa, per defunció, 1985)
  91. 46.2. María Victoria de Gondra y Oraa (filla de l’anterior; alta 1985; baixa per defunció, 6 març 1990) 46.3. Guillermo Barandarián Alday (vidu de l’anterior; alta, 1990; defunció 12 desembre 2012; baixa per defunció, 28 maig 2013)

  92. Alberto Puig Palau (alta, 26 juny 1944; baixa, 11 juliol 1968 voluntària)
  93. 47.2. José M. de Muller y de Abadal (alta, 11 juliol 1968; baixa per defunció 18 febrer 1981 47.3. Fernando de Muller de Dalmases (fill de l’anterior; alta, 18 febrer 1981; baixa voluntària, 25 maig 2004) 47.4- Pere Fusté Bigorra (alta, 26 octubre 2004, baixa per defunció, 29 març 2005) 47.5. Lourdes de San José Llongueras (alta, 30 gener 2007)

  94. Román Fabra y Puig, marquès de Masnou (alta, 26 juny 1944; baixa, 30 agost 1948 per defunció)
  95. 48.2. Manuel Bastos Ansart (alta, 18 octubre 1948; baixa, 5 febrer 1973 per defunció) 48.3. Manuel Bastos Bastos (alta, 24 maig 1973; baixa, 21 gener 1976 voluntària) 48.4. Ramón Sarró Burbano (alta, 10 març 1976; baixa per defunció, 1993) 48.5. Belén Garí Aguilera (alta, 12 maig 1993; baixa voluntària, 21 desembre 2004) 48.5. Manuel Espiau Espiau (alta, 29 març 2005)

  96. Delmiro de Caralt Puig (alta, 26 juny 1944; baixa, per defunció, 12 desembre 1990)
  97. 49.2. José María de Quadras y de Caralt, conde de Sant Llorenç de Munt (nebot de l’anterior; alta, 12 febrer 1991)

  98. Juan Massó Soler (alta, 26 juny 1944; baixa, 19 novembre 1975 per defunció)
  99. 50.2. Ramón Massó Torruella (alta, 4 febrer 1976; baixa voluntària, 18 febrer 1985) 50.3. Luis Tusquets Cabirol (alta, 4 desembre 1985; baixa per defunció, 17 octubre 1989) 50.4. Llorenç Jaume Grau (alta, 20 novembre 1991)

  100. Juan Carandell Marimón (alta, 11 juliol 1944; baixa, 27 abril 1954 per aplicació dels estatuts)
  101. 51.2. University of Kentucky. Library (alta, 14 juliol 1954; maig 1956, passa a la categoria de soci col·lectiu) 51.3. Manuel Salvat Dalmau (alta, 26 novembre 1956; baixa voluntària, 21 desembre 2000, per cedir la plaça el seu fill) 51.4. Pau Salvat Vilà (fill de l’anterior, alta, 21 desembre 2000)

  102. Maurice Bock y de France (alta, 11 juliol 1944; baixa, 30 octubre 1961 per defunció)
  103. 52.2. Carlos Romero de Lecea (alta, 30 octubre 1961; baixa voluntària, 17 gener 1994) 52.3. Beatriz de Oriola-Cortada y de Salvadores (alta, 9 maig 1994)

  104. Federico Bernades Alavedra (alta, 11 juliol 1944; baixa, 8 agost 1968 per defunció)
  105. 53.2. Antonio de Oriola-Cortada y Guitart, conde del Valle de Marlés (alta, 15 abril 1969; baixa per defunció, 7 febrer 1994) 53.3. Pilar de Salvadores y Ortoll, condesa viuda del Valle de Marlés (esposa de l’anterior; alta, 7 febrer 1994)

  106. José Sala Ardiz (alta, 11 juliol 1944; baixa, 30 octubre 1967 voluntària)
  107. 54.2. Bartolomé March Servera (alta, 30 octubre 1967; baixa per defunció 1 desembre 1998; passa a ser soci col·lectiu la Fundació March) 54.3. Xabier Añoveros Trías de Bes (alta, 20 juliol 1990)

  108. Demetri Oliva Sala (alta, 11 juliol 1944; baixa, 30 gener 1967 per defunció)
  109. 55.2. Gabriel Oliva Rifà (fill de l’anterior, alta, 30 gener 1967; defunció, 15 gener 2011; baixa) 55.3. Víctor Oliva Pascuet (alta, 26 abril 2012)

  110. Francisco Ferrer Diví (alta, 11 juliol 1944; baixa, per cedir el número al seu fill, 27 gener 1987)
  111. 56.2. Carlos Ferrer Salat (fill de l’anterior; alta, 22 gener 1987; baixa, novembre 1998 per defunció) 56.3. Sergio Ferrer-Salat Serra di Magni (fill de l’anterior; alta, 1 desembre 1998; baixa voluntària, 30 octubre 2012)

  112. Fernando Martí Müller (alta, 11 juliol 1944; baixa, 11 setembre 1958 voluntària)
  113. 57.2. José Gramunt Subiela (alta, 27 octubre 1958; baixa, 22 octubre 1968 per defunció) 57.3. Manuel Gramunt de Moragas (fill de l’anterior; alta, 11 febrer 1969; baixa per defunció, 4 novembre 2008) 57.4. Raimon Graells Wagner (alta, 31 març 2009)

  114. José María Vall Perdigó (alta, 11 juliol 1944; baixa, per defunció, desembre 1985)
  115. 58.2. Manuel Martínez Bravo (alta, 12 febrer 1985; baixa per aplicació Estatuts, 2 novembre 1998) 58.3. José Juan Pintó Ruiz (alta, 1 desembre 1998; baixa voluntària, 30 novembre 2000) 58.4. Albert Obradors Casals (alta, 18 març 2002)

  116. Santiago Espona Brunet (alta, 11 juliol 1944; baixa, 14 setembre 1958 per defunció)
  117. 59.2. Delmiro Rivière de Caralt (alta, 27 octubre 1958; baixa, 23 novembre 1964 per defunció) 59.3. Juan Manuel Agrela Pardo, conde de la Granja (alta, 8 novembre 1965; baixa voluntària, 21 novembre 1979) 59.4. Martí de Riquer Morera, comte de Casa Dávalos (alta, 21 novembre 1979, baixa 17 de setembre 2013, per defunció)

  118. José Zendrera Fecha (alta, 11 juliol 1944; baixa per defunció, 15 abril 1969)
  119. 60.2. José M. Zendrera Tomás (fill de l’anterior; alta, 18 setembre 1969; baixa per defunció, 30 juny 1981) 60.3. Luis de Caralt Borrell (alta, 5 desembre 1985; baixa per defunció, 9 maig 1994) 60.4. Oriol Pi de Cabanyes (alta, 18 gener 2000)

  120. José María Morera Grau (alta, 11 juliol 1944; baixa, per defunció)
  121. 61.2. José María Morera Ráfols (alta, ?; baixa per defunció, 1990) 61.3. Josep Maria Morera Gusi (fill de l’anerior; alta, 1991)

  122. Federico Torelló Cendra (alta, 11 juliol 1944; baixa, agost 1977 per defunció)
  123. 62.2. Andrés Colomer Monmany (alta, 1 febrer 1978; baixa voluntària, 22 gener 1987) 62.3. Joaquín Zueras Abizanda (substitut proposat per l’anterior; alta, 22 gener 1987)

  124. Camilo Fabra y de Monteys, marqués de Masnou (alta, 11 juliol 1944; baixa, 1988 per defunció)
  125. 63.2. María J. Fabra de Oriol, marquesa de Masnou (filla de l’anterior; alta, 1988; baixa per defunció, novembre 2001) 63.3. Macarena de Oriol Fabra (filla de l’anterior; alta, 18 desembre 2001; baixa per aplicació dels Estatuts, 30 maig 2006) 63.4. Marià Casas Hierro (alta, 24 abril 2007)

  126. Fernando Rivière de Caralt (alta, 11 juliol 1944; baixa, per defunció, 1993)
  127. 64.2. Maria Teresa Vidal-Quadras Villavecchia, viuda Rivière (vídua de l’anterior; alta, 1994; baixa voluntària, 30 maig 2001) 64.3. Pere Serra de la Creu Rossell (alta, 24 juliol 2001)

  128. Carlos Godó Valls, conde de Godó (alta, 11 juliol 1944; baixa, per defunció, 1989)
  129. 65.2. Javier de Godó Muntañola, conde de Godó (fill de l’anterior; alta, 1989; baixa voluntària, 11 març 1992) 65.3. Ignacio M. Martínez Vasallo (alta, 1994)

  130. Jaume Rosquellas Alessán (alta, 11 juliol 1944; baixa, 8 març 1978 per defunció)
  131. 66.2. José Parés Viñals (alta, 19 octubre 1978; baixa per defunció, 1994) 66.3. Francisca López Cuevas (viuda de l’anterior; alta, 1994; baixa voluntària, 4 novembre 2008) 66.4. Sra. Anna Balagué Moreno (alta, 25 de juny del 2013)

  132. Gerardo Roca Pons (alta, 11 juliol 1944; baixa, 16 abril 1951 voluntària, per cedir el dret al successor)
  133. 67.2. Luís Barba Casanovas (alta, 16 abril 1951; baixa per defunció, 30 juliol 1980) 67.3. Juan Salvat Dalmau (alta, 22 febrer 1982)

  134. Luís Pérez-Sala Capdevila (alta, 11 juliol 1944; baixa, 9 maig 1973 voluntària, per deixar la plaça al seu fill)
  135. 68.2. Raimundo Pérez-Sala Cucurny (fill de l’anterior; alta, 9 maig 1973; baixa voluntària, 4 desembre 1985) 68.3. Jaume Coll Llinàs (alta, 31 gener 1986; baixa voluntària, 17 febrer 1993) 68.4. Ramon Pla Arxé (alta, 17 octubre 1994)

  136. Epifanio de Fortuny y de Salazar, barón de Esponellá y de Vallespinosa (alta, 11 juliol 1944; baixa voluntària, 18 febrer 1985)
  137. 69.2. Ròmul Gavarró Castelltort (alta, 5 desembre 1985; baixa voluntària, 19 novembre 2001) 69.3. Rafael Serra de la Creu i Bennàsser (alta, 19 novembre 2002)

  138. Josep Vidal Munné (alta, 11 juliol 1944; baixa, 17 març 1958 per defunció)
  139. 70.2. Josep Vidal Tort (fill de l’anterior; alta 16 juny 1958)

  140. Josep M. Catasús Roca (alta, 11 juliol 1944; baixa, 17 abril 1958 per defunció)
  141. 71.2. Francisco Catasús de la Cruz (fill de l’anterior; alta, 10 juliol 1958; baixa per defunció, 12 gener 1999) 71.3. Lluís Adan Ferrer (alta, 22 febrer 2000; baixa voluntària, 23 febrer 2010) 71.4. Imma Socias Batet (alta, 2010)

  142. Ramon de Capmany Montaner (alta, 11 juliol 1944; baixa, 31 octubre 1950 voluntària)
  143. 72.2. José M. Rovira Burgada (alta, 18 desembre 1950; baixa per defunció, 26 octubre 1983) 72.3. Manuel Travé Alfonso (alta, 26 octubre 1983; baixa voluntària, 26 octubre 2010) 72.4. Carles-Jordi Guardiola Noguera (alta, 26 abril 2011)

  144. Erasmo de Imbert de Nadal (alta, 11 juliol 1944; baixa, 26 octubre 1959 per defunció)
  145. 7

    3.2. Víctor M. de Imbert Manero (alta, 2 novembre 1959; baixa, 8 març 1978 per defunció) 73.3. Anita Solá Galí, viuda Imbert (esposa de l’anterior; alta, 19 octubre 1978; baixa voluntària, 25 juny 1986) 73.4. Enric Mañosas Barrera (alta, 1 octubre 1986; baixa per defunció, 31 març 1996) 73.5. Jordi Mañosas Capellades (fill de l’anterior, alta, 26 abril 1996)

  146. Esperanza Albert Rulduá, viuda Culat (alta, 11 juliol 1944; baixa, 23 març 1977 per defunció)
  147. 74.2. Félix Vives Conde (alta, 23 març 1977)

  148. Mercedes Güell (alta, 11 juliol 1944; baixa, 26 novembre 1951 per defunció)
  149. 75.2. Francisco Figuerola Casulá (alta, 3 octubre 1951; baixa per Estatuts, 8 març 1978) 75.3. Ignacio de Puig Girona (alta, 12 abril 1978; baixa voluntària, 11 desembre 1985) 75.4. Juan Torras de Abadal (alta, 14 octubre 1986; baixa per aplicació Estatuts, 30 maig 2001)

  150. Ramon d’Abadal i de Vinyals (alta, 11 juliol 1944; baixa, 17 febrer 1970 per defunció)
  151. 76.2. Joaquim d’Abadal i Guitart (fill de l’anterior; alta, 16 juliol 1970; baixa per defunció, 11 abril 1994) 76.3. Ramon d’Abadal i de Lacambra (fill de l’anterior; alta, 11 abril 1994)

  152. Juan Pablo Par Torrent (alta, 11 juliol 1944; baixa, 13 juliol 1967 per defunció)
  153. 77.2. María de las Mercedes Ragull, viuda Par (esposa de l’anterior; alta, 1967; baixa per deixar el lloc al seu fill, 17 maig 1989) 77.3. Juan Pablo Par Ragull (fill de l’anterior; alta, 17 maig 1989)

  154. Luís Rosal Catarineu (alta, 11 juliol 1944; baixa, 4 novembre 1969 per defunció)
  155. 78.2. Luis Torras Serratacó (alta, 10 novembre 1970; defunció, 24 febrer 2011; baixa).

  156. José Antonio Bertrand Mata (alta, 11 juliol 1944; baixa, 16 juliol 1970 per defunció)
  157. 79.2. Antonio Armell Lou (alta, 26 octubre 1971; baixa, 22 novembre 1973 voluntària) 79.3. Eduardo de Balle y Campassol, marqués de Vallgornera (alta, 22 novembre 1973; baixa voluntària, 31 gener 2006) 79.4. Hans Meinke (alta, 26 setembre 2006)

  158. Víctor Oliva Sala (alta, 11 juliol 1944; baixa, 1 setembre 1948 per defunció)
  159. 80.2. Josep O. Oliva Granell (alta, 13 novembre 1948; baixa, 26 novembre 1951 voluntària) 80.3. Mauricio Torra-Balari y Llavallol (alta, 3 desembe 1951; baixa, 15 octubre 1996, per passar a la condició de soci d’honor) 80.4. Joaquín A. Rossell Carol (alta, 25 abril 2000)

  160. Luís Esteban Ripaux (alta, 11 juliol 1944; baixa, 26 novembre 1956 voluntària)
  161. 81.2. Carmen Carreras-Candi (alta, 26 novembre 1956; baixa per defunció, 4 desembre 1985) 81.3. Francisco Luis de Iturbe y Bosch-Labrús (hereu de l’anterior; alta, 4 desembre 1985)

  162. Diputació Provincial de Barcelona (alta, 11 juliol 1944; maig 1956, passa a la categoria de soci col·lectiu).
  163. 82.2. Miguel S. Salarich Torrents (alta, 26 novembre 1956; baixa voluntària, 30 juny 1981) 82.3. Àngel Morell Pujals (alta, 5 desembre 1985; baixa per defunció, 1989) 82.4. Núria Fina Montaner, viuda Morell (esposa de l’anterior; alta, 1989)

  164. Joan Rectoret Rigola (alta, 11 juliol 1944; baixa, 28 març 1955 per defunció)
  165. 83.2. Joan Rectoret i Comas (fill de l’anteior; alta, 7 novembre 1955; baixa per defunció, 22 febrer 2005) 83.3. Clara Rectoret Jordi (filla de l’anterior; alta, 22 febrer 2005)

  166. Andrés Roure Gili (alta, 11 juliol 1944; baixa, per defunció, 1996)
  167. 84.2. Anscari Manuel Mundó Marcet (alta, 24 febrer 1998; baixa voluntària, desembre 1998) 84.3. Lluís Bassat Coen (alta, 7 setembre 1999)

  168. José Robert Mestre (alta, 11 juliol 1944; baixa, per defunció, 16 gener 1980)
  169. 85. 2. Ana María Robert Gorgas (filla de l’anterior; alta 30 juliol 1980; baixa per defunció, febrer 2013)

  170. Pedro J. Rivière Manén (alta, 11 juliol 1944; baixa, 22 juny 1978 per defunció)
  171. 86.2. Alfonso Rivière Cera (fill de l’anterior; alta, 19 octubre 1978; baixa voluntària, 17 octubre 1989) 86.3. Juan Amat Cortés (alta, 17 octubre 1989)

  172. José Oriol Vives de Casanova (alta, 11 juliol 1944; baixa, 29 setembre 1976 per defunció)
  173. 87.2. José Luis Vives Conde (fill de l’anterior; alta, 29 novembre 1976)

  174. José M. Viader Casals (alta, 11 juliol 1944; baixa, per defunció, 14 maig 1980)
  175. 88.2. Carmen Viader Serra (filla de l’anterior; alta, 14 maig 1980)

  176. Javier Vilanova Montiu (alta, 11 juliol 1944; baixa, 25 maig 1965 per defunció)
  177. 89.2. Mercedes Ribas, viuda Vilanova (esposa de l’anterior; alta, 8 novembre 1965; baixa, 1999) 89.4. Guillem Usandizaga Carulla (alta, 20 juliol 2000)

  178. Ricardo Viñas Geis (alta, 11 juliol 1944; baixa, 25 maig 1972 voluntària)
  179. 90.2. Juan Antonio Samaranch Torelló (alta, 24 maig 1972; baixa, juny 2010, per defunció)

  180. José Garí Gimeno (alta, 11 juliol 1944; baixa, 5 abril 1965 per defunció)
  181. 91.2. José Jorge Garí Rossi (fill de l’anterior; alta, 20 octubre 1965; baixa, 31 gener 1974 per defunció) 91.3. José Francisco Garí Pérez (fill de l’anterior; alta, 4 abril 1974; baixa per Estatuts, 5 abril 1978) 91.4. Néstor Luján Fernandez (alta, 12 abril 1978; baixa, 23 gener 1995 per defunció) 91.5. Agustí Jausàs Martí (alta, 12 març 1996)

  182. Jorge Camps de Casanova, marqués de Camps (alta, 11 juliol 1944; baixa, 24 maig 1972 per defunció)
  183. 92.2. Agueda de Subirats, marquesa viuda de Camps (esposa de l’anterior; alta, 7 novembre 1972; baixa voluntària, 17 febrer 1993) 92.3. Rafael Foguet Ambrós (alta, 12 maig 1993)

  184. Pedro Portabella Cirera (alta, 11 juliol 1944; baixa voluntària, 1981)
  185. 93.2. Román Ribas Afrúns (alta, 22 febrer 1982; baixa per defunció, 15 setembre 2006) 93.3. Juan Ribas Araquistain (fill de l’anterior; alta, 24 octubre 2006)

  186. Antolín Palomino Olalla (alta, 11 juliol 1944; baixa, 9 abril 1946 voluntària)
  187. 94.2. Federico Marés Deulovol (alta, 9 abril 1946; baixa, 9 desembre 1976 voluntària) 94.3. Juan Ferrer-Dubé (alta, 9 desembre 1976; baixa voluntària 12 desembre 1995) 94.4. Lluís Jou Mirabent (alta, 6 novembre 1995)

  188. Mariano Gomá Pujadas (alta, 11 juliol 1944; baixa, per defunció, 16 octubre 1991)
  189. 95.2. Mariano Gomá Otero (fill de l’anterior, alta 16 octubre 1991; baixa voluntària, 24 juliol 2012) 95.3. Xosé Senen Rodríguez de Castro (alta, 5 febrer 2013)

  190. José de Peray March (alta, 11 juliol 1944; baixa, 21 març 1946 per defunció)
  191. 96.2. Jorge Rivière Manén (alta, 11 juny 1946; baixa voluntària, 1981) 96.3. Marià Castells Plandiura (alta, 22 febrer 1982; baixa voluntària, 18 gener 2000) 96.4. Carlos Cabrera Massanés (alta, 22 febrer 2000)

  192. Juan Gibert Queraltó (alta, 11 juliol 1944; baixa voluntària, 4 desembre 1985)
  193. 97.2. John L. Gili (joan Gili Serra) (alta, 10 juny 1986; baixa per defunció, 2 novembre 1998) 97.3. Eliseu Trenc Ballester (alta, 2 novembre 1998, per substitució de l’anterior)

  194. Asociación de Amigos de los Museos (alta, 11 juliol 1944; baixa, 22 abril 1956 voluntària)
  195. 98.2. Mercedes Salisachs de Juncadella (alta, 26 novembre 1956; baixa, 3 desembre 1974 voluntària) 98.3. Joan Matabosch Soler (alta, 4 juny 1975)

  196. Josep Bosch Oliveró (alta, 11 juliol 1944; baixa, per defunció, 30 juny 1981)
  197. 99.2. Josep Maria Bosch Borrell (fill de l’anterior; alta, 22 febrer 1982; baixa voluntària, 21 desembre 2000) 99.3. Carme Roure Cornudella (alta, 24 juliol 2001)

  198. Emilio Brugalla Turmo (alta, 11 juliol 1944; baixa per defunció, 25 maig 1987)
  199. 100.2. Santiago Brugalla Aurignac (fill de l’anterior; alta, 25 maig 1987)

  200. Pere Pallarés Barbat (alta, 27 setembre 1990)
  201. Jaume Sobrequés i Callicó (alta, 27 setembre 1990)
  202. Montserrat Barbat Gili (alta, 27 setembre 1990; baixa voluntària, 4 setembre 2008)
  203. 103.2. Josep M. Fabregat Garcia (alta, 1 desembre 2008)

  204. Lluís Albert Font de Rubinat (alta, 27 setembre 1990)
  205. Ignacio Vives Bach (alta, 8 novembre 1990)
  206. Álvaro Sánchez de Ocaña (alta, 8 novembre 1990)
  207. Jordi Carulla Font (alta, 1 gener 1991)
  208. Eugenio Lafuente Hernández, conde de Fuente Roja (alta, 1 gener 1991; baixa per defunció, 10 octubre 2002)
  209. 108.2. José Luís Par Ragull (alta, 28 gener 2003)

  210. José Luis Dotti Millet (alta, 1 gener 1991)
  211. Joan Perucho Gutiérrez (alta, 1 gener 1991; baixa per defunció, novembre 2003)
  212. 110.2. Alexandre Pedrós Abelló (alta, 2 març 2004; baixa per defunció, 2 juny 2010) 110.3. Conchita Villamore Vicent (vídua de l’anterior, alta, 15 juny 2010)

  213. Antoni Millet Abbad (alta, 1 gener 1991; baixa voluntària, 12 desembre 1995)
  214. 111.2. Miguel de Sagrera Conde (alta, 23 gener 1995; baixa per defunció, 18 desembre 2001) 111.3. Miquel Rocabruna (alta, 28 gener 2003)

  215. José L. Ruiz de Villa (alta, 1 gener 1991; baixa voluntària, 15 octubre 1996)
  216. 112.2. Antonio Cuesta García (alta, 15 octubre 1996)

  217. Miguel Soler-Roig Juncadella (alta, 12 febrer 1991)
  218. Luis Basáñez Villaluenga (alta, 12 febrer 1991)
  219. Concepción Olano Fontcuberta (alta, 12 febrer 1991)
  220. Joan Bassegoda Nonell (alta, 25 maig 1991; baixa voluntària, 24 juliol 2001)
  221. 116.2. Rosa M. Martorell Mascaró (alta, 24 juliol 2001)

  222. Juan Forner Matamala (alta, 25 maig 1991; baixa voluntària, 12 desembre 1995)
  223. 117.2. Josep M. Ferret Causadias (alta, 12 març 1996)

  224. Luis Terradas Soler (alta, 16 octubre 1991)
  225. Manuel Maria Framis Bach (alta, 20 novembre 1991)
  226. Lorenzo Gascón Fernández (alta, 11 març 1992)
  227. Josep Maria Vilarrasa Coch (alta, 11 març 1992)
  228. Josep Anton Montfort Tort (alta, 30 octubre 1992; baixa voluntària, 30 novembre 2004)
  229. 122.2. Joan Font Torrent (alta, 31 maig 2005)

  230. Pedro de Carvajal y de Serrano (alta, 30 octubre 1992; baixa, juny 2010, per defunció).
  231. 123.2. María Carmen Plaza de Bereneche (alta, 23 novembre 2010).

  232. Rafael Ruiz Gallardón (alta, 17 febrer 1993; baixa per aplicació Estatuts, 30 maig 2001)
  233. 124.2. Rosa Almuzara Roca (alta, 17 octubre 2002)

  234. Joan Massó Oriol (alta, 17 febrer 1993)
  235. Marc Ignasi Corral Baqués (alta 20 febrer 1995)
  236. Guillermo Márquez Roman (alta 20 febrer 1995)
  237. Josep M. Basáñez Villaluenga (alta 20 febrer 1995; baixa voluntària, 18 desembre 2012)
  238. Josep Casanova Gurrera (alta 20 febrer 1995)
  239. Ignacio de Delás y de Ugarte (alta 20 març 1995)
  240. José del Río Segura (alta, 18 febrer 1997)
  241. Fausto Serra de Dalmases (alta, 18 març 1997)
  242. Ignacio García-Nieto Portabella (alta, 9 octubre 1997)
  243. Antoni M. Andreu Vives (alta, 21 gener 1998)
  244. Rafel Pujol Marigot (alta, 24 febrer 1998; baixa voluntària, 6 febrer 2013)
  245. Guillem Tapia Zaragoza (alta, 24 febrer 1998; baixa voluntària, 29 novembre 2005)
  246. 136.2. Eloy Hernández Fernández (alta, 28 març 2006)

  247. María del Carmen Soler Sáenz de Valluerca (alta, 24 abril 1998)
  248. Enric Gomà Ribes (alta, 20 juliol 2000)
  249. Josep M. Ginesta Manzanares (alta, 20 juliol 2000)
  250. Miquel Gallés Magri (alta, 27 maig 2003)
  251. Francisco de Borja de Travy y de Solá (alta, 27 gener 2004)
  252. Josep M. Ribot Giménez (alta, 25 octubre 2005)
  253. José Luis de Mier Vélez (alta, 29 maig 2007)
  254. Jaime Patiño Mitjans, conde de Arco (alta, 26 juny 2007; baixa voluntària, 1 juliol 2008)
  255. 144.2. Vicente Gimeno Gracia (alta, 15 març 2010; baixa 27 novembre 2012, per defunció).

  256. Josep Lluís Albajar Rovira (alta, 27 novembre 2007)
  257. Germán Masid Valiñas (alta, 15 juny 2010)
Bàner